INDEX G 300
Rok produkcji
1995
stan
używany
Lokalizacja
Metzingen Niemcy
Tokarka CNC INDEX G 300
Tokarka CNC INDEX G 300
Tokarka CNC INDEX G 300
Tokarka CNC INDEX G 300
more Images
INDEX G 300
INDEX G 300
INDEX G 300
INDEX G 300
Dane dotyczące maszyny
Opis/nazwa maszyny:
Tokarka CNC
Producent:
INDEX
Model:
G 300
Rok produkcji:
1995
stan:
używany
Cena i lokalizacja
Lokalizacja:
Metzingen Niemcy
A16567216
Numer referencyjny:
Aktualizacja:
ostatnio dnia 17.07.2024
Opis
Średnica toczenia 300 mm
długość toczenia 710 mm
System sterowania SIEMENS SINUMERIC 840
Całkowite zapotrzebowanie mocy 40 kW
Masa maszyny ok. 6000 kg
Wymagana przestrzeń ok. m
I N D E X
Tokarka CNC z 1 rewolwerem i konikiem oraz
Sterowanie CNC typu C 200 - 4 SIEMENS
Typ G 300
Rok budowy 1995 # 5000 65
_____
Średnica wrzeciona ok. 90 mm
Ø obiegu przedmiotu obrabianego ok. 400(590) mm
Średnica toczenia dla uchwytu ok. 300 mm
Długość toczenia / odległość między osiami ok. 710 mm
Przesuw suwaka rewolwerowego Z 1 (wzdłużny) / X 1 (płaski) 710 / 140 mm
Szybka prędkość przesuwu nośnika narzędzi 1 20 m/min.
12 Nośnik narzędzi / głowica ISO/DIN 30 mm
Siła posuwu dla osi Z/X 8/13 Nm
Prędkości wrzeciona / narzędzia do maks. 5000 obr.
Moment obrotowy na wrzecionie przy 100% ED maks. 275 Nm
Napęd wrzeciona / napęd narzędzia ok. 28 kW
Napęd całkowity ok. 40 kW - 400 V - 50 Hz
Masa ok. 6000 kg
Akcesoria / wyposażenie specjalne:
- SIEMENS - 3-osiowe sterowanie konturowe CNC typu SINUMERIC 840 C lub
INDEX C 200 - 4, dla następujących osi: Głowica rewolwerowa 1 = orientacja X/Z i
Oś C = orientacja wrzeciona, sterowanie zamontowane obrotowo po lewej stronie.
- Urządzenie wyrównujące i przełączające dla wrzeciona głównego
- zamontowany hydrauliczny uchwyt 3-szczękowy FORKHARDT KFD - HS 250 z
bardzo dużą liczbą szczęk, maks. prędkość 5000 obr.
- Głowica rewolwerowa INDEX z 12 pozycjami narzędziowymi dla uchwytów narzędziowych DIN 30,
około 40 różnych uchwytów narzędziowych jest dostępnych jako akcesoria.
Pozycje narzędziowe na rewolwerze są przygotowane dla narzędzi napędzanych.
Narzędzia są napędzane przez silnik urządzenia indeksującego.
- Hydrauliczny konik z korekcją mimośrodowości, pinola 60 mm, przełącznik nożny
przełącznik nożny,
- Mobilny przenośnik wiórów KNOLL z jednostką chłodzącą i pompą HP,
- Drzwi przesuwne z przodu, poza tym kompletna obudowa. Odpieniacz oleju
Idealna maszyna do obróbki wałów, nadaje się również do obróbki części z uchwytami.
Solidna konstrukcja!
I N D E X (Niemcy)
Sterowana CNC tokarka z uchwytem skośnym z głowicą rewolwerową i konikiem
i sterowaniem CNC INDEX C 200 - 4 (SIEMENS)
Model G 300 Rok 1995 S/N 5000 65
_____
Toczenie - Ø, z uchwytem, maks. 300 mm
Otwór wrzeciona 90 mm
Gbedst Hw Sujpfx Aibjl
Maks. Średnica obrotu przedmiotu obrabianego 400 / 590 mm
Długość toczenia / przesuw suwaka tokarskiego (oś X) maks. 710 mm
Ruch poprzeczny suwaka głowicy rewolwerowej (oś Z) maks. 140 mm
Głowica rewolwerowa z 12 pozycjami uchwytu narzędziowego DIN 30 mm
Zakres posuwu suwaka rewolwerowego / Quickfeed 0,1 - 20 m/min.
Siła posuwu osi X/Z 8 - 13 kN
Bezstopniowa regulacja prędkości wrzeciona do 3500 obr.
Moment obrotowy na wrzecionie głównym ok. 275 Nm
Napęd wrzeciona 28 kW Całkowite obciążenie elektryczne ok. 40 kW - 400 V - 50