Zasady rynkowe

Tylko konkretne oferty

Prosimy o wprowadzanie tylko konkretnych ofert do bazy danych. Ogłoszenia zawierające informacje ogólne, takie jak "wszystkie typy maszyn XY" nie będą publikowane. W każdym ogłoszeniu musi być zaoferowana konkretna maszyna lub pakiet kilku maszyn np. linia produkcyjna, którą można sprzedać w całości. W przypadku pakietu kilku maszyn wymagana jest odpowiednia informacja w treści ogłoszenia, że w danym ogłoszeniu chodzi o pakiet maszyn, który sprzedawany jest w całości. Jednak z doświadczenia wiemy, że indywidualne ogłoszenia odnośnie jednej maszyny przyciągają znacznie więcej uwagi niż pakiety kilku maszyn.

Ogłoszenia powinny zawierać jasny opis techniczny

Zamieść sensowny opis w polu Dane techniczne w ogłoszeniach na stronie Machineseeker. Nie zezwalamy na wprowadzanie ofert, które nie zawierają żadnych danych technicznych. Tutaj znajdziesz użyteczne wskazówki dotyczące tworzenia ofert sprzedaży maszyn.

Niedozwolone są anonimowe ogłoszenia nie zawierające danych kontaktowych

Przy rejestracji zawsze należy podać swoje pełne imię i nazwisko oraz adres. Anonimowe ogłoszenia są niedozwolone.

W tekście ogłoszenia nie powinny pojawiać się numery telefonu, faksu, adresy e-mail oraz nazwy strony internetowej

Ogłoszenia nie mogą zawierać numeru telefonu, faksu lub adresu e-mail. Twoje dane kontaktowe są automatycznie kopiowane z konta użytkownika i wyświetlane w Twoich ogłoszeniach. W związku z tym, nie jest konieczne dodatkowe wpisywanie danych kontaktowych w treści ogłoszenia.

Brak adresu internetowego strony w ogłoszeniach

W treści ogłoszenia lub aukcji nie może pojawić się adres internetowy strony firmy. Jeśli jesteś zainteresowany-/a zareklamowaniem się na naszej platformie oraz wystawieniem baneru reklamowego, to wejdź tu, aby otrzymać więcej informacji oraz zarezerwować miejsce w jednej wybranej kategorii.

Zakaz odniesień do innych ogłoszeń

Ogłoszenia nie mogą zawierać żadnych odniesień do ogłoszeń innych sprzedawcy. Ponadto niedozwolone są odniesienia do sklepów internetowych sprzedawcy oraz innych platform handlowych lub aukcyjnych.

Maszyny reklamowane jako ogłoszenia nie mogą być częścią aukcji.

Usuń sprzedane pojazdy

Prosimy o natychmiastowe usunięcie lub wstrzymanie sprzedanych przedmiotów. Staramy się, aby nasza baza danych była jak najbardziej aktualna, Nieaktualne ogłoszenia będą niemile widziane i są niezgodnez naszym regulaminem.

Brak ponownego dodawania po usunięciu reklamy

Natychmiastowe załadowanie wcześniej usuniętych ogłoszeń nie jest dozwolone, ponieważ stanowiłoby to naruszenie uczciwych praktyk handlowych.

Brak logo jako obrazy maszyny lub w obrazie maszyny

Nie umieszczaj logo firmy jako obrazów maszyn. Zabronione jest również umieszczanie logotypów firmowych na zdjęciach maszyn.

Używaj wyłącznie zdjęć, do posługiwania się którymi jesteś uprawniony.

Fotografie, do których prawa autorskie posiadają producenci lub twoi konkurenci, mogą być przesyłane tylko za pisemną zgodą właściciela praw autorskich.

Brak obrazów zastępczych

Obrazy reklamowe, które zawierają tylko "zdjęcie do naśladowania" lub podobne, nie są możliwe.

Nie kopiuj tekstów od konkurencji

Prosimy o samodzielne przygotowanie opisów technicznych swoich obiektów do sprzedaży. Kopiowanie tekstów i fragmentów tekstów z ogłoszeń innych sprzedawców jest zabronione i zazwyczaj sprowadza tylko kłopoty, których nie chcesz mieć.

Brak list słów kluczowych/wyrażeń wyszukiwanych w reklamach

Podawać tylko odpowiednie opisy techniczne dla poszczególnych maszyn. Użycie słów kluczowych lub list słów do wyszukiwania nie jest możliwe. Podobnie nie jest możliwa reklama innych maszyn, produktów, materiałów eksploatacyjnych i reklama ogólna.

Brak nazw firm i powtórzeń słów w tytule ogłoszenia

Wymienianie nazwy własnej firmy oraz powtórzenia słów w tytule reklamy są zabronione. Producenci są wyłączeni z tego rozporządzenia.

Wybrać właściwą kategorię maszyny

Proszę również we własnym interesie zadbać o umieszczenie swoich ogłoszeń w odpowiednich kategoriach.

Brak reklam za 1 EUR

Prosimy o nie umieszczanie w ogłoszeniach cen 1€. Ogłoszenia, w których jako cena zakupu widnieje 1€ (również jako FP lub VB) nie będą aktywowane. Jeśli nie chcą Państwo podawać ceny, prosimy o pozostawienie pola ceny pustego podczas wprowadzania danych. Wtedy automatycznie wyświetli się notatka "Informacja o cenie" dla Twojego ogłoszenia.

Brak promocyjnych tytułów reklamowych

Wprowadź istotne informacje w oznaczeniu maszyny / typu pojazdu, a także dla producenta i modelu i nie używaj sformułowań reklamowych. Tylko w ten sposób ogłoszenia mogą zostać znalezione przez potencjalnych kupujących za pomocą funkcji wyszukiwania.

Dostępne numery telefonów w danych kontaktowych

Wprowadzając swoje dane kontaktowe, upewnij się, że podałeś aktualny numer telefonu.

Zakaz wielokrotnych reklam

Nie zamieszczaj tego samego przedmiotu więcej niż raz.

Dodatkowe zasady dotyczące ofert typu "KUP TERAZ".

Brak danych kontaktowych

Oferty typu "KUP TERAZ" nie mogą zawierać żadnych informacji kontaktowych. Obok numerów telefonów, faksów, numerów telefonów komórkowych i adresów e-mailowych obejmuje to również nazwę własnej firmy, logo własnej firmy, własny adres i nazwiska osób kontaktowych. Ponadto zdjęcia, filmy i załączniki nie mogą zawierać żadnych informacji kontaktowych. Uwagi takie jak "naprawiona przez [nazwa firmy]" są niedozwolone.

Informacje o lokalizacji w sekcji "Lokalizacja reklamy" muszą być ograniczone do miasta i kraju (np. Essen, Niemcy). Niedozwolone jest podawanie dokładnego adresu wraz z ulicą, numerem domu i kodem pocztowym.

Szczegółowy opis

Ogłoszenia typu "KUP TERAZ" sprzedają się szczególnie dobrze, jeśli są kompleksowo i dokładnie opisane. Podanie szczegółowych informacji umożliwia nieskomplikowaną sprzedaż i zmniejsza nakład pracy. Upewnij się, że zasady pisowni i gramatyki są używane poprawnie.

Zalecana treść:

  1. Dokładna klasyfikacja kategorii
  2. Szczegółowy opis techniczny
  3. Obszary zastosowań, grupy nabywców (np. majsterkowicze, rzemieślnicy)
  4. Zdjęcia i materiał wideo (wysoka jakość)
  5. Opcjonalnie: Kompatybilność z innymi maszynami, akcesoriami, itp.
  6. Informacje odnośnie stanu
  7. W stosownych przypadkach: liczba godzin pracy

Brak ogłoszeń zbiorowych

Oferty typu "KUP TERAZ" muszą dotyczyć pojedynczych elementów lub zespołów. Łączenie szerokiej gamy przedmiotów w jednym ogłoszeniu nie jest celowe w przypadku ogłoszeń typu "KUP TERAZ" i dlatego jest zabronione.

Proszę zawsze ogłaszać przedmioty lub zespoły poprzez tworzenie własnych ogłoszeń "KUP TERAZ". Dzięki temu każde nowe ogłoszenie "KUP TERAZ" otrzymuje swój własny numer, a zakupy lub zapytania o zakup mogą być jednoznacznie przyporządkowane.

Warunki dotyczące wystawiania ogłoszeń na innych portalach

Maszyny oferowane za pomocą opcji "KUP TERAZ" mogą być wystawiane jednocześnie na innej platformie internetowej lub we własnym sklepie internetowym klienta tylko wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:

  1. Sprzedający musi zapewnić, że towary oferowane na Machineseeker są dostępne w każdej chwili.
  2. Jeśli przedmiot zostanie sprzedany za pośrednictwem innej platformy lub własnego sklepu internetowego, oferta kupna na Machineseeker musi zostać natychmiast dezaktywowana.
Wskazówka: Wszystkie inne zasady obowiązujące na portalu odnoszą się również do ofert typu "KUP TERAZ".